منیفولد اگزوز چیست؟

منیفولد اگزوز

آشنایی با منیفولد اگزوز

منیفولد اگزوز جزء مهمی از سیستم موتور در ماشین آلات می باشند. در لودر، بولدوزر ، بیل مکانیکی و دامپتراک و همچنین در انواع مختلف ماشین آلات دیگر این قطعه وجود دارد. منیفولد اگزوز نقش مهمی در عملکرد کارآمد موتور و عملکرد کلی تجهیزات دارد.

منیفولد در موتور ماشین آلات معدنی و راه سازی به دو نوع منیفولد هوا یا منیفولد دود تقسیم می شوند که وظایف مختلفی دارند که در اینجا به منیفولد دود می پردازیم. منیفولد دود نقش مهمی در عملکرد صحیح احتراق کامل ایفا می کند.

مهمترین کارکرد منیفولد دود ، هدایت دود از موتور به بیرون آن است و در مرحله بعد خفه کردن اولیه صدای موتور را به عهده دارد. با توجه به طراحی منیفولد های دود می توانند گرمای گاز را تغلیظ کنند به طوری که هر سوختی که ممکن است بعد از احتراق باقی مانده باشد را بسوزاند. در منیفولد های ماشین آلات معدنی و راه سازی انتهای مسیر دود به توربو شارژ ختم می شود که به نوعی منیفولد وظیفه هدایت انرژی محرک توربو شارژ را بر عهده دارند.

HD 325 -6

منیفولد اگزوز قسمت وسط دامپتراک 6-325 HD کوماتسو

سفارش منیفولد

طراحی: منیفولد برای بهینه سازی جریان گازهای خروجی از سیلندرهای موتور طراحی شده است. این لوله از لوله های مجزا تشکیل شده است که اغلب به آنها رانر گفته می شود که به درگاه اگزوز هر سیلندر متصل می شوند.

اتلاف گرما: منیفولد اگزوز نیز به عنوان یک هیت سینک عمل می کند و گرمای شدید تولید شده توسط فرآیند احتراق موتور را دفع می کند. این به جلوگیری از تجمع گرمای بیش از حد در محفظه موتور کمک می کند و عملکرد بهینه موتور را تضمین می کند.

کنترل انتشار گازهای گلخانه ای: در تجهیزات مدرن، منیفولد اگزوز ممکن است اجزای اضافی مانند مبدل کاتالیزوری یکپارچه یا سنسورهای اکسیژن را برای مطابقت با مقررات انتشار گازهای گلخانه ای و کاهش آلاینده های مضر در گازهای خروجی ترکیب کند.

منیفولد اگزوز قسمت وسط دامپتراک 3-205 کوماتسو

منیفولد اگزوز قسمت کنار (عقب) بلدوزر 355 کوماتسو

منیفولد اگزوز قسمت وسط بلدوزر 355 کوماتسو

تعمیر و نگهداری : با گذشت زمان، منیفولدهای اگزوز می توانند به دلیل حرارت و لرزش، دچار ترک، نشت یا سایر مشکلات شوند. بازرسی و نگهداری منظم برای اطمینان از عملکرد صحیح آنها بسیار مهم است. منیفولدهای آسیب دیده یا معیوب باید به سرعت تعمیر یا تعویض شوند تا از مشکلات بیشتر موتور جلوگیری شود.

گروه تولیدی قطعات 2020
مرکز تخصصی تولید منیفولد های اگزوز ماشین آلات کوماتسو

www.2020part.com

توجه به این نکته مهم است که اگرچه عملکرد و طراحی اصلی منیفولد اگزوز در انواع مختلف ماشین آلات مشابه است، جزئیات خاص ممکن است بسته به سازنده و مدل موتور مورد استفاده در لودرها، بولدوزرها و بیل مکانیکی و دیگر ماشین آلات متفاوت باشد.

منیفولدهای اگزوز اغلب از چدن نشکن آلیاژی ساخته می شوند که قادر به مقاومت در برابر دمای بالای اگزوز هستند.

برای خرید قطعات یدکی کوماتسو با ما در تماس باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button